6. Sukotetik abiatu eta, basamortu-ertzean, Etamen kanpatu ziren;
7. Etamdik abiaturik, Baal-Tzefon parean dagoen Pi-Hirotera itzuli ziren eta Migdol aurrean etxolatu;
8. Pi-Hirotetik abiaturik, itsasoa zeharkatu eta basamortura iritsi ziren eta, Etam basamortuan hiru eguneko bidea egin ondoren, Maran kanpatu;
9. Mara ere utzi eta, Elimera, hamabi iturburu eta hirurogeita hamar palmondo zituen oasira, iritsiz, bertan etxolatu ziren;
10. Elimdik Itsaso Gorri ondora joan ziren hurrengo;
11. Itsaso Gorritik, Sin basamortura;
12. Sin basamortutik, Dofkara,
13. eta Dofkatik Aluxera;
14. Aluxetik abiaturik, Refidimera iritsi ziren; baina ez zen han urik herriak edateko.
15. Refidimdik abiaturik, Sinai basamortura heldu ziren;
16. Sinai basamortutik Kibrot-Taabara;
17. Kibrot-Taabatik Hatzerotera;
18. Hatzerotetik Ritmara;
19. Ritmatik Rimon-Peretzera;
20. Rimon-Peretzetik Libnara;
21. Libnatik Risara;